Jak zlecić test NIFTY? | Badanie NIFTY Pro
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00
Zapytaj o badanie:
Jak zlecić test nifty?

Jak zlecić test NIFTY?

Jak zlecić test NIFTY

Jak zlecić test nifty?Test NIFTY cieszy się coraz większym uznaniem, zarówno wśród pacjentek, jak i w środowisku medycznym. Ta innowacyjna metoda badawcza pozwala określić ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń rozwojowych płodu, takich jak zespół Downa, zespół Patau czy zespół Edwardsa, z prawdopodobieństwem sięgającym ponad 99%. Jak zlecić przesiewowy test prenatalny NIFTY?

Nic trudnego! Aby zrealizować badanie wystarczy kilka prostych czynności i jest ono całkowicie bezpieczne. Badanie to powinno się jednak wykonywać ok. 10. tygodnia ciąży na skierowanie lekarza.  Wymóg ten wynika z faktu, że w jego trakcie analizowane jest płodowe DNA, którego stężenie rośnie wraz z rozwojem ciąży i dopiero w 10. tygodniu osiąga ilość pozwalającą na uzyskanie wiarygodnego wyniku.

Umów się na wizytę do placówki i pobierz próbki

Aby wykonać badanie NIFTY należy zadzwonić i umówić się na pobranie próbki krwi (ok. 10 ml), a następnie przyjść ze skierowaniem do wybranej placówki w wyznaczonym terminie. Na miejscu położna lub lekarz pobiera krew z żyły odłokciowej, która poddana zostanie szczegółowej analizie. Cały zabieg trwa zaledwie krótką chwilę i niczym nie różni się od standardowej morfologii. Pacjentka zostaje również poproszona o wypełnienie specjalnego formularza zlecenia testu, na którym będzie mogła m.in. wybrać preferowany przez siebie sposób otrzymania wyniku: osobiście w placówce, pocztą tradycyjną, e-mailowo. Zobacz gdzie wykonasz test NIFTY

Odbierz wynik

Czas oczekiwania na wynik przesiewowego testu prenatalnego NIFTY wynosi 11 dni roboczych. 

Jak uregulować płatność za badanie?

Całościowy koszt testu NIFTY to 2397 zł. Cena ta obejmuje jednak bogaty pakiet usług. Płatność za badanie da się ponadto rozłożyć na raty. Wszelkie formalności związane z przyznanym kredytem można załatwić telefonicznie lub mailowo. Cała procedura trwa ok. 2-3 dni. Dowiedz się co obejmuje cena testu NIFTY

Opłata za badanie zostaje podzielona na dwie części. Pierwszą z nich (ok. 50 – 100 zł w zależności od punktu pobrań) pacjentka reguluje na miejscu. Resztę płaci przed pobraniem próbki, bezpośrednio po pobraniu lub wpłaca na konto laboratorium.


Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz
Napisz na czacie