𝗝𝗮𝗸 zlecić 𝘁𝗲𝘀𝘁 𝗡𝗜𝗙𝗧𝗬 𝗽𝗿𝗼 ❤ Krok po kroku | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00
Jak zlecić test nifty?

Jak zlecić test NIFTY pro?

Test NIFTY pro możesz zrobić w całej Polsce w autoryzowanej placówce lub w domu. Wystarczy jeden telefon lub wypełnienie formularza online, aby zamówić badanie. Dowiedz się, jak krok po kroku zlecić test NIFTY pro.

Spis treści:

Jak zrobić test NIFTY pro krok po kroku?
Jak zrobić test NIFTY pro w domu?
Jak uregulować płatność za badanie NIFTY pro?

Zarezerwuj termin online

Jak zrobić test NIFTY pro krok po kroku?

1. Umów się na wizytę do placówki

Aby wykonać badanie NIFTY należy umówić termin dzwoniąc do nas pod numer tel. 533 090 626 lub wypełniając formularz online.

Po rezerwacji terminu kontaktuje się z Państwem nasz konsultant medyczny w celu wypełnienia ankiety. Ankieta zawiera pytania istotne do przeprowadzenia badania (m.in. jaki jest wiek ciąży, czy ciąża jest pojedyncza czy mnoga, jakie leki są przyjmowane oraz czy chcą Państwo mieć na wyniku informację o płci dziecka).

Zobacz, gdzie wykonasz test NIFTY pro w autoryzowanych placówkach

2. Pobierz próbki

Na miejscu położna lub lekarz pobiera krew z żyły odłokciowej, która poddana zostanie szczegółowej analizie. Cały zabieg trwa zaledwie krótką chwilę i niczym nie różni się od standardowej morfologii. Pacjentka zostaje również poproszona o wypełnienie specjalnego formularza zlecenia testu.

2. Odbierz wynik testu

Wynik jest dostępny w panelu online do 10 dni roboczych od dotarcia próbek do laboratorium. Zobacz przykładowy wynik testu NIFTY pro z opisem

Jak zrobić test NIFTY pro w domu?

Czytaj więcej o teście NIFTY pro w domu

Jak uregulować płatność za badanie NIFTY pro?

Całościowy koszt testu NIFTY to 2397 zł. Płatność za badanie da się ponadto rozłożyć na raty. Wszelkie formalności związane z przyznanym kredytem można załatwić telefonicznie lub mailowo. Cała procedura trwa ok. 2-3 dni. Dowiedz się co obejmuje cena testu NIFTY

Opłata za badanie zostaje podzielona na dwie części. Pierwszą z nich (ok. 50 – 100 zł w zależności od punktu pobrań) pacjentka reguluje na miejscu. Resztę płaci przed pobraniem próbki, bezpośrednio po pobraniu lub wpłaca na konto laboratorium.

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Co bada test NIFTY?
Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

    • Trzech najczęstszych wad chromosomowych tj. Zespołu Downa, Zespołu Edwardsa oraz Zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
    • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
    • Zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2).
Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się do 11 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:


Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz