Test NIFTY Plus – cena, zakres badanych chorób, wskazania Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIPT: jaka jest cena i na czym polega badanie? Test NIFTY Plus – cena, zakres badanych chorób, wskazania do wykonania

Test NIFTY Plus – cena, zakres badanych chorób, wskazania do wykonania

Test NIFTY PlusTest NIFTY Plus należy do badań NIFTY (z języka angielskiego Non-invasive Fetal Trisomy Test), a NIFTY to pierwszy test prenatalny NIPT, który był dostępny w Polsce. Na czym polega test NIFTY Plus? Jakie są wskazania do jego wykonania i co wykrywa? Czym różni się od NIFTY pro i innych badań prenatalnych? Podpowiadamy.

Spis treści:

 1. Test NIFTY Plus – na czym polega badanie?
 2. Test NIFTY Plus – zakres badanych chorób
 3. Test NIFTY Plus – jak długo czeka się na jego wynik?
 4. Test NIFTY Plus – wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania
 5. Test NIFTY Plus – ile kosztuje badanie? Cena NIFTY Plus
 6. Test NIFTY Plus a NIFTY pro i inne badania prenatalne. Który test wybrać?
Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania NIFTY Plus, Basic, Standard i Twins. Jeśli chcesz wykonać test NIFTY, zapraszamy do zapoznania się z informacjami o NIFTY pro tutaj.

Badanie NIFTY jest dostępne w kilku wersjach: test NIFTY Plus, test NIFTY Basic, test NIFTY Pro oraz test NIFTY Twins, a także Pro. Test NIFTY Pro jako jedyny jest wykonywany w BGI i jako jedyny posiada ubezpieczenie oraz najszerszy zakres badanych chorób, natomiast pozostałe NIFTY realizowane są w Europie i w tym artykule skupimy się na nich. Informacje o NIFTY pro możesz zobaczyć tutaj.

Test NIFTY Plus – na czym polega badanie?

Test NIFTY Plus wykonuje się na podstawie niewielkiej próbki krwi ciężarnej, opiera się ono na nowoczesnej metodzie analizy wolnego płodowego DNA, która jest o wiele bardziej czuła niż w przypadku tradycyjnych badań prenatalnych (takich jak np. test PAPP-A). Materiał genetyczny dziecka jest badany pod kątem różnych nieprawidłowości, które mogą prowadzić do rozwoju chorób genetycznych i wad wrodzonych.

Test NIFTY Basic posiada najmniejszy zakres identyfikowanych chorób, test NIFTY Plus to rozszerzona wersja NIFTY Basic, natomiast NIFTY Twins to odpowiednik testu NIFTY Basic zalecany dla ciąży bliźniaczej.

Test NIFTY Plus – zakres badanych chorób

Co wykrywa test NIFTY Plus? Badanie identyfikuje:

 • najczęstsze trisomie: zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18), zespół Pataua (trisomia 13);
 • trisomie 9., 16. oraz 22 chromosomu (tym test NIFTY Plus różni się od badania NIFTY Basic oraz badania NIFTY Twins);
 • aneuploidie chromosomów płci – zespół Turnera, zespół Klinefeltera, trisomia chromosomu X, zespół Jacobsa;
 • 60 wybranych zespołów delecji i duplikacji np. zespól Cri du chat (NIFTY pro bada ich 84).

Dodatkowo na wyniku testu NIFTY Plus może się znaleźć adnotacja o płci dziecka.

Test NIFTY Plus – jak długo czeka się na jego wynik?

Test NIFTY Plus jest wykonywany na terenie Europy. Czas oczekiwania na wynik testu NIFTY Plus wynosi do 10 dni roboczych.

Test NIFTY Plus – wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania

Test NIFTY Plus wykonuje się od 10. tygodnia ciąży, badanie jest zalecane, gdy:

 • ciężarna ma więcej niż 35 lat;
 • inne badania przesiewowe wskazały na wysokie ryzyko nieprawidłowości;
 • w poprzedniej ciąży wystąpiły choroby genetyczne;
 • w rodzinie wystąpiły choroby genetyczne.

Natomiast przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY Plus stanowią:

 • potwierdzone nosicielstwo chromosomalnej aneuploidii, chimerii chromosomowej lub mikrodelecji i mikroduplikacji chromosomowych;
 • przeszczep narządów;
 • terapia komórkami macierzystymi;
 • transfuzja krwi w ciągu pół roku przed zajściem w ciążę.

Test NIFTY Plus – ile kosztuje badanie? Cena NIFTY Plus

Ile kosztuje test NIFTY plus? Cena badania kształtuje się na poziomie 2700 złotych. Ceny testów NIFTY Basic i Twins oraz Standard są niższe. Ceny mogą różnić się w zależności od placówki.

Test NIFTY Plus a NIFTY pro i inne badania prenatalne. Który test wybrać?

Zastanawiasz się czym różni się test NIFTY Plus, NIFTY pro, Standard, Basic, Twins i inne badania prenatalne? Jak wspomniano wcześniej, test NIFTY Plus jest wykonywany w Europie, a test NIFTY pro jako jedyny posiada ubezpieczenie, ma najszerszy zakres badanych chorób i jest wykonywany w laboratorium BGI. Sprawdź: Porównanie NIFTY Plus i NIFTY pro

Jeśli zastanawiasz się, który test wybrać, zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem:

Pobierz poradnik Jak wybrać test NIPT

jak wybrac nipt poradnik

 

Artykuł powstał we współpracy z badaniaprenatalne.pl i ma charakter informacyjny. Obecnie nie wykonujemy badania NIFTY Plus, Basic, Standard i Twins. Jeśli chcesz wykonać test NIFTY, zapraszamy do zapoznania się z informacjami o NIFTY pro tutaj.

Test NIFTY pro – informacje o badaniu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o NIFTY pro:

Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

 • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
 • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
 • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i ubezpieczeniem, analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
 • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
 • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
 • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
 • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,94/5 na badanienifty.pl).  Zobacz opinie

Zobacz na filmie jak wygląda test NIFTY pro z pobraniem próbki w placówce testDNA:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

.opinie facebook opinie google


NIFTY pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 157 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626