❤ ❤❤ Test NIFTY pro - najszerszy dostępny w Polsce test prenatalny | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test NIFTY pro – najszerszy nieinwazyjny test prenatalny (pierwszy dostępny w Polsce)

Test NIFTY pro to zupełnie nowy wymiar diagnostyki prenatalnej. Pozwala odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa wielu przyszłym mamom. Jest często wybierany w sytuacji, gdy inne badania przesiewowe wykonywane w ciąży dadzą nieprawidłowy lub niejasny wynik. Test NIFTY pro jako badanie o bardzo dużej czułości niejednokrotnie wyklucza podejrzewane choroby. To również idealne badanie dla wszystkich kobiet, które świadomie planują macierzyństwo.

Test NIFTY to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny test, który pozwala z bardzo dużą pewnością wykluczyć najczęstsze choroby genetyczne u dziecka (m.in zespół Downa, Edwardsa, Patau) jak i również rzadsze mikrodelecje i mikroduplikacje – łącznie aż 94 choroby! 

Najważniejsze fakty na temat testu NIFTY:

  • Pierwszy dostępny w Polsce nieinwazyjny test prenatalny
  • Ponad 4 000 000 testów wykonanych na całym świecie
  • Najszerszy zakres – oprócz 6 głównych trisomii bada również 88 innych chorób
  • Jedyny test prenatalny, w przypadku którego pacjentka jest objęta ubezpieczeniem
  • Jedyny test prenatalny, w przypadku którego pewność wyniku została potwierdzona na tak dużej próbie pacjentek – Test NIFTY został zatwierdzony w największym badaniu na świecie obejmującym 146 958 pacjentek.

Test NIFTY PRO wykrywa:

  • 6 trisomii: 21 — zespół Downa., 18 — zespół Edwardsa., 13 — zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
  • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci — zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
  • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje — choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy zespole Downa

Czytaj więcej: Zakres testu NIFTY pro – lista chorób

Pewność wyniku – walidacja

Test NIFTY został zwalidowany i zatwierdzony w największym badaniu na świcie. Wzięło w nim udział aż 146 958 ciężarnych. Dzięki tak dużej próbie pacjentki decydujące się na ten test mają pewność, że uzyskany wynik jest wiarygodne. Żaden inny nieinwazyjny test prenatalny (czyli taki wykonywany z krwi przyszłej mamy) nie został zatwierdzony na aż tak dużej grupie pacjentek.

Czytaj więcej: Pewność wyniku testu NIFTY pro

Zalety testu NIFTY pro:

NIFTY Pro korzyści

Czy test NIFTY naprawdę jest taki skuteczny?

Laboratorium  wykonujące bezinwazyjny test prenatalny NIFTY opublikowała 3 duże studia walidacyjne. Pierwsze wykonane zostało na grupie kobiet z grupy tzw. wysokiego ryzyka (w wieku powyżej 35 lat, z historią chorób genetycznych w rodzinie). Badanie obejmowało populację 3464 ciężarnych. Najnowsze studium walidacyjne obejmuje z kolei bardzo dużą populację kobiet – aż 11 000. W oparciu o uzyskane dane opublikowana została informacja na temat skuteczności testu NIFTY na poziomie 99%. Warto też podkreślić, że do tej pory wykonano ponad 4 000 000 testów NIFTY.

Jak wykonać test NIFTY pro?

Do testu NIFTY pro pobierana jest krew z żyły odłokciowej matki (podobnie jak do zwykłych badań diagnostycznych tj. morfologia). Do badania nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Nie trzeba być również na czczo. Umów badanie w jednej z 200 autoryzowanych placówek lub w domu

jak zrobić test nifty pro w domu

 

test NIFTY pro i NOVA

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych tzn. amniopunkcji. W cenie testu NIFTY pro jest również ubezpieczenie na wypadek uzyskania wyniku fałszywie negatywnego. W tej sytuacji pacjentka otrzymuje odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…  

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Niemniej jednak test NIFTY jest najczulszym i najbardziej pewnym przesiewowym badaniem prenatalnym. Wiele pacjentek decyduje się więc na test NIFTY w sytuacji, gdy wynik testu PAPP-A jest nieprawidłowy.

Ile się czeka na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:

Skip to content
Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz