Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Jak przebiega badanie NIFTY?

Jak przebiega badanie NIFTY?

Test NIFTY cieszy się coraz większą popularnością, mimo że nie jest badaniem refundowanym przez NFZ. Pozwala na zbadanie stanu zdrowia dziecka bez narażania zdrowia maluszka. Wykazuje wysoką wiarygodność sięgającą 99,9%, która jest potwierdzona na podstawie badań prowadzonych wśród kobiet z całego świata.

Jakie korzyści badania płodu w kierunku chorób genetycznych niesie test NIFTY pro?
Jak pobiera się krew do badania NIFTY pro?
Czy bycie na czczo wpływa na wynik testu NIFTY pro?
Jaka jest wymagana ilość frakcji plodowej w badaniu NIFTY pro?

Jakie korzyści badania płodu w kierunku chorób genetycznych niesie test NIFTY PRO?

Badanie NIFTY należy do grona testów NIPT, które pozwalają na wykrycie chorób genetycznych dzięki analizie wolnego płodowego DNA obecnego w krwi matki. Zarówno NIFTY, jak i NIFTY PRO wykazują wysoką skuteczność, stanowiąc alternatywę dla badań inwazyjnych, które wiążą się z niewielkim ryzykiem poronienia. W zaledwie 10 dni roboczych można otrzymać wiarygodny wynik badania wykrywającego aż 94 różnych schorzeń genetycznych.

Jak pobiera się krew do badania NIFTY PRO?

Badanie NIFTY i NIFTY PRO wygląda podobnie jak zwykła morfologia. Kobieta po wcześniejszym umówieniu się przychodzi na badanie krwi – nie ma konieczności, by była na czczo. Krew jest pobierana tak samo, jak do każdego innego badania – wystarczy około 5 ml. Następnie próbki są zabezpieczane i wysyłane do laboratorium, które wykonuje analizę. Cała wizyta w laboratorium trwa około 20 minut.

Czy bycie na czczo wpływa na wynik testu NIFTY PRO?

Badanie NIFTY analizuje wolne płodowe DNA, które znajduje się w krwi ciężarnej już od 7 tygodnia ciąży. Jest one obecne aż do porodu, następnie jego poziom spada i całkowicie zanika. Bycie na czczo nie ma żadnego wpływu na geny, dlatego też nie jest to wymagane. Ciężarna może w spokoju zjeść śniadanie czy obiad, może przyjechać do laboratorium nie tylko z samego rana.

Jaka jest wymagana ilość frakcji płodowej w badaniu NIFTY PRO?

Frakcja płodowa badanie NIFTY podawana jest w wyniku. Badanie może być przeprowadzone, kiedy jej poziom wynosi co najmniej 3,5%. Badanie zaleca się wykonywać od 10 tygodnia ciąży, kiedy ilość wolnego płodowego DNA jest wystarczająca do wykonania analizy. W rzadkich przypadkach zdarza się, że frakcja płodowa jest zbyt niska, wówczas należy umówić się na kolejny termin pobrania próbki. Może mieć to związek np. z nieprawidłowym określeniem wieku ciąży przez lekarza.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin