Ustalenie płci dziecka - jak test NIFTY pro ustala płeć dziecka? Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro Co bada test NIFTY pro? Zakres Ustalenie płci dziecka – jak test NIFTY pro ustala płeć dziecka?

Ustalenie płci dziecka – jak test NIFTY pro ustala płeć dziecka?

Ustalenie płci dziecka - jak test NIFTY pro ustala płeć dziecka?Test NIFTY pro na życzenie rodziców, może także określić płeć dziecka. Określenie płci jest możliwe bardzo wcześnie, bo już po 10 tygodniu ciąży. Jak przebiega ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro? Sprawdź!

Spis treści – najważniejsze informacje:

  1. Ustalenie płci dziecka – jak przebiega identyfikacja płci w teście NIFTY pro?
  2. Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest w cenie badania
  3. Jaka jest pewność wyniku ustalenia płci dziecka w teście NIFTY pro?
  4. Czy test NIFTY pro może błędnie wskazać płeć dziecka?
  5. Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro w ciąży bliźniaczej

nifty pro wolne terminy na dziś

Ustalenie płci dziecka – jak przebiega identyfikacja płci w teście NIFTY pro?

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest możliwe na bardzo wczesnym etapie, bo już od 10 tygodnia ciąży. Na życzenie rodziców, na wyniku testu DNA może się pojawić informacja o identyfikacji płci płodu polegającej na określeniu ilości chromosomu Y. Informacja:

  •  „Wykryto” oznacza, że płód jest płci męskiej.
  •  „Nie wykryto” oznacza, że płód jest płci żeńskiej.

Próbkę do badania NIFTY pro stanowi około 10 ml krwi pobranej z żyły odłokciowej ciężarnej. Po pobraniu, z próbki izolowane jest cffDNA czyli wolne DNA płodu oraz DNA matki. Wolne płodowe DNA to materiał genetyczny dziecka, który pojawia się w krwioobiegu kobiety wskutek dwukierunkowej wymiany cffDNA pomiędzy płodem a matką. cffDNA można przebadać w kierunku płci dziecka, wykonując molekularny test genetyczny. Test ten ma na celu wykrycie chromosomu Y. Czytaj więcej o metodzie stosowanej w teście NIFTY pro

test nifty wyniki

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest w cenie badania

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Rodzice muszą jednak wyrazić chęć, by adnotacja o płci pojawiła się na wyniku badania (w tym celu należy zaznaczyć w formularzu badania odpowiednią opcję). Cennik: Sprawdź cenę testu NIFTY pro

Ustalenie płci dziecka – jaka jest pewność wyniku ustalenia płci dziecka w teście NIFTY pro?

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest pewne w prawie 100%. Skuteczność wykrywalności płci płodu w badaniu NIFTY pro wynosi bowiem aż 99,53%.

Czy test NIFTY pro może błędnie wskazać płeć dziecka?

Test NIFTY pro może błędnie wskazać płeć dziecka, statystycznie jest to jednak możliwe w 0,47% przypadków (0,94 na 200 wykonanych badań NIFTY pro). Czytaj więcej

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro w ciąży bliźniaczej

Ustalenie płci dziecka za pomocą badania NIFTY pro w ciąży bliźniaczej dotyczy całej ciąży, a nie poszczególnych dzieci. Na życzenie rodziców na wyniku badania podawana jest informacja o wykrytym chromosomie Y.

Jeśli wynik posiada adnotację „wykryto” oznacza, to, że przynajmniej jedno dziecko jest płci męskiej (drugie może być płci żeńskiej lub płci męskiej). Jeśli wynik testu NIFTY pro posiada adnotację „nie wykryto” oznacza to, że oba bliźniaki są płci żeńskiej.

Test NIFTY pro w ciąży mnogiej

Test NIFTY pro można wykonać w niektórych przypadkach w ciąży mnogiej. Wykonanie testu NIFTY pro jest możliwe:

Testu NIFTY pro nie wykonuje się w ciąży trojaczej.

UWAGA. Na rynku są dostępne badania prenatalne nazywane „zastępstwem” testu NIFTY PRO lub określane jako to samo badanie występujące pod inną nazwą. Dopytaj o oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w laboratorium BGI.

Tylko test NIFTY PRO posiada pełne ubezpieczenie wyniku. Żaden inny test NIFTY ani inny nieinwazyjny test prenatalny nie posiada takiego ubezpieczenia.

Tylko test NIFTY PRO ma najszerszy zakres badanych chorób (aż 94) i jest to najszerszy zakres wśród testów NIFTY.

W naszym laboratorium testDNA oferujemy oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w BGI. Wybierając test NIFTY PRO masz pewność, że zrobisz badanie z ubezpieczeniem i szerokim zakresem. 

bgi

Dowiedz się więcej:

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.93 / 5.00 137 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626