Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Testy NIPT – czym się wyróżniają?

Testy NIPT – czym się wyróżniają?

Testy NIPT to coraz popularniejsza forma diagnostyki prenatalnej, którą można zlecić już od 10 tygodnia ciąży. Badania prenatalne nieinwazyjne są dokładne i bezpieczne, dlatego też z powodzeniem mogą zastąpić inne testy – szczególnie te, które są dostępne dla ciężarnych w ramach NFZ. 

Od kiedy testy NIPT zaczeły zyskiwać coraz większą popularność?
Co w cenie wyróżnia testy NIPT na tle innych badań prenatalnych?
Jakie choroby są wykrywane przez test NIPT?
Do kiedy warto wykonać test NIPT?

Od kiedy testy NIPT zaczęły zyskiwać coraz większą popularność?

Każdy test NIPT bazuje na odkryciu sprzed dwóch dekad – od tej pory analizy wolnego płodowego DNA stopniowo zyskują na popularności, chociaż największe zainteresowanie badaniami widać w ostatnich latach. Wraz ze wzrostem popularności tych analiz, stopniowo obniża się ich cena, przez co są one 'w zasięgu” coraz większej ilości par oczekujących narodzin dziecka.

Co w cenie wyróżnia testy NIPT na tle innych badań prenatalnych?

Test NIPT cena jest kompletna, o ile tylko badanie jest wykonywane w renomowanym laboratorium. Nie ma konieczności ponoszenia żadnych dopłat, bez względu na sposób wykonania badania. Testy NIPT są tak czułe, że wystarczy niewielka ilość krwi ciężarnej, by wyodrębnić z niej odpowiednią ilość cffDNA, które wystarcza do przeprowadzenia badania, nie ma więc konieczności powtarzania badania i ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku NIFTY PRO, w cenie badania zawarte jest ubezpieczenie.

Jakie choroby są wykrywane przez test NIPT?

Testy NIPT mają różny zakres, dlatego warto indywidualnie wybierać konkretne testy. Dla przykładu test NIFTY i NIFTY PRO wykrywają aż 94 choroby genetyczne, które nie zawsze dają typowe objawy. Są to schorzenia wywołane nieprawidłowościami chromosomów płci, aberracjami czy mikrodelecjami/mikroduplikacjami.

Do kiedy warto wykonać test NIPT?

Test NIPT zaleca się wykonywać między 10 a 24 tygodniem ciąży. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać badanie później. Granica ta wynika jednak z faktu, iż 24 tydzień ciąży to maksymalny czas na to, by dokonać terminacji ciąży. Po 24 tygodniu ciąży nie ma takiej możliwości, nawet jeśli badanie wykaże, że dziecko nie jest zdolne do samodzielnego życia.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin