Z czego wynika zły wynik testu Pappa? | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Z czego wynika zły wynik testu Pappa?

Z czego wynika zły wynik testu Pappa?

Zły wynik testu pappa - czym jest, Badanie NIFTY przy złym wyniku testu pappa, Test NIPT i jego korelacja przy złym wyniku testu pappa, Jak wygląda cena testu NIPT, gdy chce go wykonać kobieta, która ma zły wynik testu pappa

Badania prenatalne mają na celu ocenę prawidłowego rozwoju płodu. Są one wykonywane u kobiet w każdym wieku, chociaż rekomenduje się je u ciężarnych po 35 roku życia, które mają z sobą poronienia lub przypadki schorzeń genetycznych w rodzinie. Jednym z badań prenatalnych jest test Pappa wykonywany z krwi.

Zły wynik testu pappa – czym jest?
Badanie NIFTY przy złym wyniku testu pappa
Test NIPT i jego korelacja przy złym wyniku testu pappa
Jak wygląda cena testu NIPT, gdy chce go wykonać kobieta, która ma zły wynik testu pappa?

Zły wynik testu Pappa – czym jest?

Test Pappa wskazuje na prawdopodobieństwo występowania chorzeń genetycznych, takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa oraz zespól Patau. Zły wynik badania prenatalnego nie musi od razu świadczyć o chorobie płodu – wskazuje jednak zwiększone ryzyko zachorowania. Wynik jest interpretowany wraz z USG i beta-hCG przez lekarza prowadzącego ciążę.

Badanie NIFTY przy złym wyniku testu Pappa

Badanie NIFTY przy złym wyniku testu Pappa jest wskazaniem do wykonania dalszej diagnostyki, w tym również badań inwazyjnych. Alternatywą dla nich może być nowoczesne badanie prenatalne test NIFTY -jest to całkowicie nieinwazyjny test NIPT, wykazujący wysoką wykrywalność schorzeń genetycznych. Test NIFTY PRO dodatkowo posiada ubezpieczenie wyniku, co świadczy o jego wiarygodności. Ubezpieczenie to jest w cenie badania NIFTY pro.

Test NIPT i jego korelacja przy złym wyniku testu Pappa

Zły wynik testu Pappa nie musi mieć żadnego związku z wynikiem otrzymanym w testach NIPT. Test NIPT porównanie pokazuje, że Pappa i NIFTY wykorzystują różne metody badania, poddając analizie inne parametry. Nie powinno się więc porównywać tych wyników, szczególnie jeśli wskazują rozbieżności. Wynik testu NIFTY ma znacznie wyższą czułość niż test Pappa, dlatego też dla lekarzy jest bardziej wiarygodny.

Jak wygląda cena testu NIPT, gdy chce go wykonać kobieta, która ma zły wynik testu Pappa?

Za badanie NIFTY należy zapłacić około 2300-2500 złotych. Cena testu NIFTY pro jest ostateczna i nie posiada żadnych ukrytych kosztów. Nie ma znaczenia, czy kobieta wcześniej wykonywała test Pappa – oba badania są prywatne i nie refunduje ich NFZ. Na ogół laboratoria nie udzielają rabatów, można jednak skorzystać z okresowych promocji. W przypadku badaniu NIFTY po nieprawidłowym wyniku testu Pappa, liczy się to, by badanie wykonać jak najszybciej.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.91 / 5.00 102 opinie
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626