Gdzie mogę wykonać badanie NIFTY? | Test NIFTY pro Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Badania prenatalne Gdzie mogę wykonać badanie NIFTY?
Gdzie można wykonać test nifty?

Gdzie mogę wykonać badanie NIFTY?

Gdzie można wykonać test nifty?Nieinwazyjny prenatalny test NIFTY pro został stworzony do oceny ryzyka wystąpienia najczęstszych zespołów wad rozwojowych u dzieci, takich jak choćby zespół Downa. Badanie to jest bezpieczne, dokładne i może być wykonywane we wczesnej ciąży (już po 10 tygodniu). Jedyną rzecz, jaką musi zrobić pacjentka, aby poddać się tej nowoczesnej metodzie analizy DNA jest oddanie kilku ml krwi, z których izolowane będą komórki płodu.

Gdzie można zrealizować badanie?

Test NIFTY powstał w instytucie BGI w Shenzhen (jednego z najważniejszych ośrodków zajmujących się genomiką na świecie) i tylko tam był do pewnego czasu wykonywany. Próbkę do badania można jednak pobrać w jednym z prawie 200 lokalnych punktów pobrań laboratorium testDNA. Znajdują się one na terenie całego kraju, a w tym m. in. w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Zielonej Górze i Białymstoku. W wybranych placówkach istnieje nawet możliwość zamówienia położnej na wizytę domową.  Sprawdź listę wszystkich punktów pobrań do testu NIFTY gdzie wykonać możesz badanie w całej Polsce.

Jaka jest skuteczność testu?

Choć test NIFTY nie służy do postawienia ostatecznej diagnozy, to jego skuteczność ocenia się na bardzo wysoką, a mianowicie powyżej 99%. Z kolei wskaźnik wyników fałszywie dodatnich wynosi w tym przypadku mniej niż 0,5%. Właśnie z tego względu jest on obecnie uważany za najpewniejszy na świecie. Osiąga bowiem wyniki znacznie lepsze niż tradycyjne przesiewowe badania prenatalne, które dotychczas stosowano. Dzięki metodzie wiele kobiet może uniknąć niosącej ryzyko powikłań amniopunkcji czy biopsji kosmówki.

Realizacja testu NIFTY nie stanowi najmniejszego zagrożenia dla zdrowia i życia matki oraz jej dziecka. Aby go zrealizować należy udać się do swojego lekarza ginekologa i poprosić go o wystawienie skierowania na badanie. Jest to konieczne, ponieważ tylko lekarz jest w stanie fachowo objaśnić pacjentce zasadę działania tego testu oraz ustalić na podstawie rozmowy z nią, czy ma wskazania do testu NIFTY. Ze względu na wszystkie swoje zalety i brak zagrożeń, po skierowanie powinny udać się wszystkie te kobiety,  którym zależy na spokojnej ciąży, wygodzie oraz bezpieczeństwie.


Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE

x
Opinie klientów
4.92 / 5.00 111 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz, tel. 533 090 626