Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badania wolnego płodowego DNA: bezpieczne sprawdzenie zdrowia maluszka

Badania wolnego płodowego DNA: bezpieczne sprawdzenie zdrowia maluszka

Badania wolnego płodowego DNA stały się jednym z najważniejszych nieinwazyjnych badań prenatalnych, oferując przyszłym rodzicom bezcenne informacje o zdrowiu ich nienarodzonego dziecka. Dzięki postępowi, te nieinwazyjne testy pozwalają wykryć szereg chorób genetycznych już we wczesnym etapie ciąży. Oceniają ryzyko z wysoką dokładnością. Jednak jakie choroby są w stanie wykryć?

Ile chorób sprawdzają badania wolnego płodowego DNA?
Czy badania wolnego płodowego DNA to bezpieczne testy?
Kiedy można wykonać badania wolnego płodowego DNA?
Czy badania wolnego płodowego DNA są zalecane wszystkim przyszłym mamom?

Ile chorób sprawdzają badania wolnego płodowego DNA?

Badania wolnego płodowego DNA mogą analizować ryzyko wystąpienia wielu różnych chorób genetycznych, w tym najczęściej występujących trisomii jak zespół Downa, zespół Edwardsa, czy zespół Patau. Badanie wolnego DNA płodu, które jest często wybierane przez przyszłe mamy to test NIFTY pro. Test ten ma bardzo szeroki zakres, sprawdza 94 choroby genetyczne.

Czy badania wolnego płodowego DNA to bezpieczne testy?

Tak, badania wolnego DNA płodu są całkowicie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka. Są to badania nieinwazyjne. Oznacza to, że nie wymagają wykonywania żadnych inwazyjnych procedur, jak w przypadku np. amniopunkcji. Do badania wystarczy próbka krwi przyszłej mamy, a w badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA.

Kiedy można wykonać badania wolnego płodowego DNA?

Badania te można przeprowadzić już od 10. tygodnia ciąży, co pozwala na wczesną ocenę ryzyka wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Badanie wolnego płodowego DNA zalecane jest kobietom w ciąży po 35 roku życia. Jeżeli w rodzinie pojawiły się choroby genetyczne, również warto wykonać test wolnego płodowego DNA. Każda mama, która chciałaby sprawdzić zdrowie swojego maluszka, może wykonać badanie.

Czy badania wolnego płodowego DNA są zalecane wszystkim przyszłym mamom?

Chociaż badania te są dostępne dla wszystkich kobiet ciężarnych, szczególnie polecane są dla tych, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Badania wolnego DNA płodu są cennym narzędziem, dającym informacje o zdrowiu dziecka. Wykonanie badania może również pomóc przyszłej mamie odzyskać spokój w ciąży. Bezpieczne, nieinwazyjne i dostępne już od 10. tygodnia ciąży – te badania maja wiele zalet. Warto więc zastanowić się nad ich wykonaniem.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin