Jak przygotować się do badania NIPT? Jak wygląda pobranie? Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Test NIFTY pro – najczęściej zadawane pytania Test NIPT: jaka jest cena i na czym polega badanie? Jak przygotować się do badania NIPT? Jak wygląda pobranie próbki?

Jak przygotować się do badania NIPT? Jak wygląda pobranie próbki?

jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT, jak przygotować się do badania NIPTJak przygotować się do badania NIPT? Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Takie pytania zadaje sobie wiele przyszłych Mam. Postanowiliśmy rozwiać ich wątpliwości i wyjaśnić jak to działa.

Spis treści:

  1. Jak przygotować się do badania NIPT?
  2. Jak przygotować się do badania NIPT w przypadku gdy pacjentka jest w trakcie terapii heparyną?
  3. Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Wizyta w przychodni
  4. Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Wizyta domowa

Zanim odpowiemy na pytania „jak przygotować się do badania NIPT” oraz „jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT”, warto krótko wyjaśnić, na czym polegają badania NIPT (z języka angielskiego Non Invasive Prenatal Testing).

NIPT, czyli badania wolnego płodowego DNA to prenatalne badania genetyczne, które polegają na pobraniu niewielkiej próbki krwi ciężarnej. Zawiera wolne płodowe DNA, które można zbadać pod  kątem chorób genetycznych dziecka i płci.

To, co łączy badania NIPT to: możliwość wykonania już od 10. tygodnia ciąży, możliwość zidentyfikowania płci dziecka, nieinwazyjność – badania te są całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka oraz wysoka czułość (o wiele wyższa niż w przypadku innych tradycyjnych badań przesiewowych).

Jak przygotować się do badania NIPT?

Jak przygotować się do badania NIPT? Badania tego typu nie wymagają szczególnych przygotować i można przed nimi zjeść posiłek. Do badania NIPT pobierana jest krew z żyły odłokciowej ciężarnej, podobnie jak przy morfologii. Kobieta nie musi być na czczo i może normalnie zjeść posiłek przed badaniem.

Poszczególne badania NIPT mogą mieć inne wytyczne dotyczące przygotowania się. W przypadku NIFTY pro należy zadbać to odpowiednie nawodnienie organizmu – w dniu pobrania krwi oraz dzień wcześniej należy spożyć odpowiednią ilość płynów.

Jak przygotować się do badania NIPT w przypadku gdy pacjentka jest w trakcie terapii heparyną?

Jak przygotować się do badania NIPT, gdy pacjentka przyjmuje heparynę lub pochodne heparyny? W przypadku NIFTY pro wystarczy odstawić stosowane leki na 24 godziny przed pobraniem próbki.

Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Wizyta w przychodni

Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Personel medyczny pobiera do badania NIPT krew z żyły odłokciowej ciężarnej.

W przypadku NIFTY pro po umówieniu dogodnego terminu oraz wyborze najbliższej autoryzowanej placówki, należy się stawić na pobranie krwi do badania. Próbkę stanowi niewielka ilość krwi z żyły odłokciowej (10 ml) podobnie jak w przypadku badania krwi typu morfologia. Pobranie próbek nie zajmuje dużo czasu – wizyta w placówce trwa zwykle do około 20 minut. Podczas wizyty należy wypełnić dokumenty zlecenia badania, następnie nie pozostaje nic innego, jak oczekiwać na wynik badania, który jest udostępniany online.

Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT? Wizyta domowa

W przypadku niektórych testów NIPT pobranie do badania możliwe jest w ramach wizyty domowej personelu medycznego. Jak wygląda pobranie do badania w testach NIPT w warunkach domowych? Wyjaśnimy na przykładnie NIFTY pro.

Test NIFTY pro można zrobić w domu w cenie badania w całej Polsce dzięki wizytom domowym testDNA. Po potwierdzeniu terminu i rezerwacji należy oczekiwać na przyjazd personelu medycznego. Wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut, pielęgniarka lub położna pobiera próbkę, następnie jest ona przesyłana do laboratorium specjalną szybką przesyłką medyczną CARGO „DHL Medical Express”. Zarówno wizyta domowa, jak i usługa kurierska są dostępne w cenie badania, bez żadnych dopłat.

Zobacz też: Test NIFTY cena

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

* W zależności od kursu walutowego


NIFTY pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 157 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626