Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Czym jest badanie wolnego DNA płodu dla przyszłych rodziców?

Czym jest badanie wolnego DNA płodu dla przyszłych rodziców?

W dzisiejszych czasach, na rynku dostępne są nieinwazyjne testy prenatalne NIPT. Badania te cieszą się dużą popularnością wśród przyszłych mam. Przyszli rodzie mają dostęp do zaawansowanych technologii, które zapewniają bezpieczeństwo i spokój na każdym etapie ciąży. Wśród nich, badanie wolnego DNA płodu wyróżnia się jako jedna z najnowocześniejszych przesiewowych metod diagnostycznych. Badania wolnego płodowego DNA ocenią ryzyko chorób genetycznych u płodu.

Spis treści:

  1. Czy badania wolnego płodowego DNA to szerokie testy prenatalne?
  2. Czy badania wolnego płodowego DNA można zrobić w domu?
  3. Czy badania wolnego DNA płodu to testy NIPT?
  4. Dlaczego przyszłe mamy wybierają badanie wolnego DNA płodu?

Czy badania wolnego płodowego DNA to szerokie testy prenatalne?

Tak, badania wolnego DNA płodu należą do grupy nieinwazyjnych testów prenatalnych NIPT, które charakteryzują się szerokim zakresem i nieinwazyjnością. Pozwalają na ocenę ryzyka wielu zaburzeń, w tym zespołu Downa, Edwardsa czy Patau. Badanie wolnego płodowego DNA można wykonać już na wczesnym etapie ciąży. Od 10 tygodnia ciąży test jest dostępny dla przyszłych mam.

Czy badania wolnego płodowego DNA można zrobić w domu?

Chociaż badanie wolnego DNA płodu opiera się na analizie próbki krwi przyszłej mamy, można wykonać test na miejscu w placówce lub w domu. Przyszłe mamy korzystają z usług pielęgniarki mobilnej. Podczas domowej wizyty pobierana jest próbka krwi. Cena badania wolnego płodowego DNA zawiera pobranie próbki, warto jednak dopytać czy dotyczy to również kwestii pobrania w domu.

Czy badania wolnego DNA płodu to testy NIPT?

Tak, badanie wolnego DNA płodu jest bardzo często wybierane przez przyszłe mamy. Ciężarne nie muszą się niczego obawiać. Badanie jest całkowicie bezpieczne i jego wykonanie nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych testów prenatalnych, takich jak amniopunkcja. Kobiety chętnie korzystają z takiego rozwiązanie, ze względu na to, że wolą wykonać badanie bez stresu o zdrowie swojego nienarodzonego maluszka.

Dlaczego przyszłe mamy wybierają badanie wolnego DNA płodu?

Wybór badania wolnego DNA płodu przez przyszłe mamy wynika z wielu przyczyn. Po pierwsze, jest to metoda bezpieczna, nieinwazyjna i nie wiąże się z ryzykiem dla płodu, co jest kluczowym aspektem dla każdej przyszłej mamy. Również możliwość wczesnej oceny ryzyka zaburzeń genetycznych jest dla rodziców cenne. Badanie wolnego DNA płodu, oferują wysoką dokładność i wiarygodność wyników.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin