Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Test Panorama

Test Panorama

Zapewne każda kobieta będąc w ciąży chce natychmiast wiedzieć, czy jej dziecko jest zdrowe i rozwija się prawidłowo już od pierwszych jego chwil życia. Obecnie jest wiele specjalistycznych badań, które mogą pomóc uzyskać informacje na ten temat. Jednym z nich jest test Panorama – najdokładniejsze badanie prenatalne. Warto wiedzieć czym ono jest dokładnie i kiedy powinno się je wykonać.

Czym jest test PANORAMA?
Kto najcześciej wykonuje test PANORAMA?
Co zawiera cena testu PANORAMA?
Jakie są opinie o teście PANORAMA?

Czym jest test PANORAMA?

Test Panorama jest nieinwazyjnym i przesiewowym badaniem prenatalnym. Służy ono do oceny ryzyka pojawienia się chorób genetycznych u dziecka. Te badania polegają na analizie frakcji DNA płodowego, będące obecnym w krwioobiegu matki. Podstawą testu Panorama jest odkrycie sprzed praktycznie 20 lat, iż w krwi matki jest materiał genetyczny płodu, a dokładniej komórek łożyska.

Kto najczęściej wykonuje test PANORAMA?

Test Panorama wykonuje się z próbki krwi, którą pobiera się od ciężarnej kobiety. Już po ukończeniu 9. tygodnia ciąży można wykonać to badanie. W tym czasie ilość DNA płodowego jest optymalna i wystarczająca, gdyż wynosi ok. 4%. Wskazaniem do wykonania testu Panorama jest ukończony 35. rok życia matki i występowanie w rodzinie jakichkolwiek nieprawidłowości chromosomalnych. Kolejne wskazanie to urodzenie w poprzedniej ciąży dziecka, które zostało dotknięte wadą chromosomalną oraz nieprawidłowy wynik USG genetycznego albo nieprawidłowy wynik testu PAPP-A.

Co zawiera cena testu PANORAMA?

Panorama należy do najdokładniejszego i najlepszego obecnie badania. Test Panorama – cena zawiera badanie przesiewowe ukierunkowane na zespół zanikającego płodu oraz nieprawidłowości chromosomowych u matki. Kliniki mogą oferować różne pakiety tego badania. Jeden z nich może zawierać test oceniający ryzyko anomalii chromosomowych, a drugi test, który będzie oceniał ryzyko anomalii chromosomowych wraz z poszerzonym panelem mikrodelecji bądź najczęściej występującej mikrodelecji.

Jakie są opinie o teście PANORAMA?

Test Panorama – opinie o tym badaniu są najczęściej pozytywne. Według nich kobiety cenią sobie dobrą walidację i możliwość szybkiego przeprowadzenia tego testu, bo już po 9. tygodniu ciąży.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin