Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badania wolnego płodowego DNA to klucz do wczesnej diagnostyki prenatalnej

Badania wolnego płodowego DNA to klucz do wczesnej diagnostyki prenatalnej

Wiele mam w trakcie ciąży zastanawia się czy można sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego dziecka. Obecna technologia daje nam badania prenatalne, które mogą to zrobić w sposób nieinwazyjny. Badania wolnego płodowego DNA już na wczesnym etapie ciąży umożliwiają sprawdzenie ryzyka chorób genetycznych. Od kiedy można wykonać badanie? Czy analizuje się cffDNA? Jakie są koszty takich badań? W tym artykule dowiesz się więcej o badaniach wolnego płodowego DNA.

Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać już od 10 tygodnia ciąży?
Czy cffDNA to inaczej wolne płodowe DNA?
Badania wolnego płodowego DNA – czy test NIFTY pro jest takim badaniem?
Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA?

Czy badania wolnego płodowego DNA można wykonać już od 10 tygodnia ciąży?

Badanie wolnego płodowego DNA jest wykonywane bardzo wcześnie. Już od 10 tygodnia ciąży testy są dostępne dla przyszłych mam. Zdecydowanie to wielka zaleta. Kolejną jest nieinwazyjność i bezpieczeństwo. Próbką do badania jest jedynie krew ciężarnej. W tym tygodniu ciąży ilość DNA dziecka jest odpowiednia do przeprowadzenia badania.

Czy cffDNA to inaczej wolne płodowe DNA?

Wolne płodowe DNA to w skrócie cffDNA. Są to poszarpane fragmenty DNA płodu, które przedostają się do krwiobiegu mamy przez łożysko. Kiedyś inwazyjne badania prenatalne, teraz testy prenatalne z krwi – bezpieczne dla mamy i jej nienarodzonego dziecka. Wykonanie badania nie wiąże się z ryzykiem poronienia. Dlatego badania wolnego płodowego DNA są chętnie wybierane przez przyszłe mamy.

Badania wolnego płodowego DNA – czy test NIFTY pro jest takim badaniem?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele badań wolnego płodowego DNA. Jednym z nich jest test NIFTY pro. Jest bardzo popularnym testem, które analizuje wolne płodowe DNA. Ma bardzo szeroki zakres, bada 94 choroby genetyczne. Wśród nich trzy najczęstsze trisomie – zespół Downa, Patau oraz Edwardsa. Test NIFTY można wykonać na terenie całej Polski. Szczególnie wiele kobiet decyduje się na badania wolnego płodowego DNA Warszawa. Jednak każda przyszła mama może znaleźć placówkę blisko miejsca zamieszkania lub skorzystać z usługi pielęgniarki mobilnej.

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA?

Cena badania wolnego DNA płodowego, jak test NIFTY pro może wynosić około 2300-2400 zł. Istnieją również inne tego typu testy wolnego płodowego DNA, gdzie ceny są w granicach 2000-3000 zł. Na cenę badania wolnego płodowego DNA będzie miał wpływ rodzaj wybranego badania lub lokalizacja czy też laboratorium. Niektóre testy NIPT w cenie badania oferują konsultacje z lekarzem genetykiem. To kolejna ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji. Choć cena może wydawać się wysoka warto pamiętać o bezcennych informacjach, które dzięki niemu zyskujemy.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin