Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Jak badania wolnego płodowego DNA mogą zmienić Twoją ciążę?

Jak badania wolnego płodowego DNA mogą zmienić Twoją ciążę?

Odpowiedź na to pytanie jest proste. Wykonując badania wolnego płodowego DNA zapewnimy sobie spokój w ciąży. Ten okres w życiu każdej kobiety jest bardzo emocjonujący. Każda przyszła mama chciałaby zadbać o zdrowie swojego malucha jeszcze przed jego narodzeniem. W dobie zaawansowanych i nieinwazyjnych badań prenatalnych można ocenić ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Właśnie badania wolnego płodowego DNA są takimi testami!

Kiedy najlepiej zrobić badania wolnego płodowego DNA?
Czy warto robić badania wolnego płodowego DNA?
Jak inaczej nazywane jest cffDNA i co to jest?
Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Kiedy najlepiej zrobić badania wolnego płodowego DNA?

Kiedy najlepiej wykonać badania wolnego płodowego DNA? Testy te można wykonać już na wczesnym etapie ciąży. Jest to możliwe od 10 tygodnia ciąży. Wskazaniem do wykonania tego badania NIPT jest m.in. ciąża po 35 roku życia. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych. Zapewnijmy sobie spokój w ciąży wykonując testy wolnego płodowego DNA.

Czy warto robić badania wolnego płodowego DNA?

Warto wykonać badanie wolnego płodowego DNA, ponieważ jest nieinwazyjne i bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Testy NIPT analizują wolne płodowe DNA krążące we krwi mamy. Próbką do badania jest właśnie jej krew. Dzięki temu kobieta, ani dziecko nie są narażeni na inwazyjne metody. Dokładność takich badań jest bardzo wysoka. Szczególnie w przypadku testu NIFTY pro czułość dla trisomii 21. wynosi ponad 99%. Nie bez powodu badania prenatalne, takie jak NIFTY są tak popularne wśród przyszłych mam.

Jak inaczej nazywane jest cffDNA i co to jest?

CffDNA inaczej nazywane jest wolnym płodowym DNA. To poszarpane fragmenty DNA płodu, które krążą w krwiobiegu przyszłej mamy. Dostają się tam m.in. przez łożysko. Do badania wolnego płodowego DNA próbą jest krew mamy. Dzięki temu badanie jest nieinwazyjne, a zarazem wysoce wiarygodne. Wiele mam decyduje się na jego wykonanie właśnie ze względu na tą cechę.

Ile kosztują badania wolnego płodowego DNA w Warszawie?

Cena badania wolnego płodowego DNA Warszawa może być taka sama jak w innych miastach. Jednak każde laboratorium może oferować test w innej cenie. Średnio badania wolnego płodowego DNA kosztują 1900 zł – 3000 zł. Jedynym testem NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego w cenie jest NIFTY pro. W tym badaniu możemy również określić płeć dziecka na życzenie. Ma również najszerszy zakres badanych chorób, to aż 94 choroby genetyczne. W zakresie są zawarte również trzy najczęściej występujące trisomie – zespół Downa, Patau oraz Edwardsa. Badania wolnego płodowego DNA nie są refundowane w ramach NFZ, ale warto je wykonać prywatnie.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin