Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Jak wiarygodne jest badanie na zespół Downa w ciąży?

Jak wiarygodne jest badanie na zespół Downa w ciąży?

Badanie na zespół Downa w ciąży jest jednym z ważnych testów, które warto wykonać w trakcie ciąży. Pozwala przyszłym rodzicom uzyskać informacje o ryzyku trisomii 21. u płodu już od 10 tygodnia ciąży. Badanie w ciąży na zespół Downa polecane jest kobietom po 35 roku życia. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu. Testy te są bezpieczne i wiarygodne. W tym artykule przybliżymy najważniejsze informacje na temat dostępnych badań.

Spis treści:

  1. Badanie na zespół Downa w ciąży – czy test jest wiarygodny?
  2. Bezpieczne badanie w ciąży na zespół Downa
  3. Badanie na zespół Downa w ciąży – jakie choroby jeszcze sprawdzi?
  4. Badanie w ciąży na zespół Downa – cena oraz inne udogodnienia

Badanie na zespół Downa w ciąży – czy test jest wiarygodny?

Wiarygodność testów na zespół Downa w ciąży znacząco wzrosła dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Test NIFTY pro jest badaniem, które ma wysoką czułość dla zespołu downa – ponad 99%. Oprócz tego w swoim zakresie analizuje razem 94 choroby genetyczne. Wiarygodność testu NIFTY potwierdza szeroka walidacja kliniczna oraz to, że badani wykonani 10 mln razy na świecie. Przyszłe mamy mogą zrobić test, bez obaw o płód. Test ten jest w 100% bezpieczny.

Bezpieczne badanie w ciąży na zespół Downa

Bezpieczeństwo badania w ciąży na zespół Downa jest priorytetem dla przyszłych rodziców. Wykonanie badania nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak jest w przypadku inwazyjnych metod. Warto więc sięgnąć po nieinwazyjne testy prenatalne z krwi. NIFTY wykonuje się z próbki krwi przyszłej mamy, a w badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA, które krąży w jej krwiobiegu. Wynik testu NIFTY dostępny jest już do około 10 dni.

Badanie na zespół Downa w ciąży – jakie choroby jeszcze sprawdzi?

Oprócz zespołu Downa, nieinwazyjne testy prenatalne mogą wykrywać inne zaburzenia. Każdy test NIPT może różnić się zakresem, a laboratoria mogą oferować badania w różnych cenach. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. NIFTY pro ma np. ubezpieczenie wyniku i przyszli rodzice będą mogli poznać płeć dziecka. Wybór odpowiedniego testu zależy od indywidualnych potrzeb.

Badanie w ciąży na zespół Downa – cena oraz inne udogodnienia

Cena badania na zespół Downa w ciąży może różnić się w zależności od wybranego testu, laboratorium i dodatkowych usług. Testy NIPT kosztują około kilka tysięcy złotych. Ich wysoka dokładność i bezpieczeństwo często uzasadniają tę inwestycję. Wiele placówek oferuje dodatkowe udogodnienia, takie jak konsultacje genetyczną, co może być cennym wsparciem dla przyszłych rodziców podczas realizacji badania.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin