Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Od kiedy można wykonać badanie na zespół Downa w ciąży?

Od kiedy można wykonać badanie na zespół Downa w ciąży?

Ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa rośnie wraz z wiekiem przyszłej mamy. Dlatego badanie na zespół Downa w ciąży zaleca się już kobietom po 35 roku życia. Poczęcie dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlatego przyszli rodzice mają do wyboru wiele nieinwazyjnych badań prenatalnych. Dowiedźmy się więcej o trisomii 21. oraz badaniom w ciąży na zespół Downa.

Czy badanie na zespół Downa w ciąży jest nieinwazyjne?
Badanie w ciąży na zespół Downa to test z krwi?
Jaką czułość ma badanie na zespół Downa w ciąży?
Badanie w ciąży na zespół Downa – w którym tygodniu ciąży można wykluczyć zespół Downa?

Czy badanie na zespół Downa w ciąży jest nieinwazyjne?

Badanie na zespół Downa w ciąży, takie jak NIPT to nieinwazyjne badanie prenatalne. Do badania pobiera się próbkę krwi przyszłej mamy. Analizie podlega wolne płodowe DNA krążące w jej krwiobiegu. Test jest bezpieczny dla mamy oraz dziecka. Nie ma konieczności podejmowania inwazyjnych procedur. Wykonanie tego badania w ciąży na zespół Downa nie wiąże się także z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych np. amniopunkcji.

Badanie w ciąży na zespół Downa to test z krwi?

Tak, badanie w ciąży na zespół Downa jest również wykonywane z krwi mamy. Oczywiście istnieją inne badania np. USG genetyczne. Jednak badania NIPT cieszą się największym powodzeniem. Warto wykonać test prenatalny z krwi, który da nam wiarygodny wynik. Szczególnie test NIFTY pro zasługuje tutaj na największą uwagę. Dla trisomii 21. Jego czułość wynosi ponad 99%. Wykonując NIFTY pro, kobiety mogą cieszyć się spokojną ciążą.

Jaką czułość ma badanie na zespół Downa w ciąży?

Badanie na zespół Downa w ciąży, takie jak test NIPT charakteryzuje się wysoką czułością. W przypadku NIFTY pro – sięgającą nawet 99%. Wiarygodność testu NIFTY potwierdzona jest szeroką walidacją kliniczną oraz wykonaniem badania na całym świecie prawie 10 000 000  razy. Pokazuje nam to, jak wiele przyszłych mam decyduje się na wykonanie badania NIFTY.

Badanie w ciąży na zespół Downa – w którym tygodniu ciąży można wykluczyć zespół Downa?

Badanie krwi na zespół Downa można zrobić już od 10 tygodnia ciąży. Na wynik testu będziemy oczekiwać maksymalnie 10 dni. Dzięki temu już na wczesnym etapie ciąży dowiemy się, czy istnieje ryzyko urodzenia dziecka m.in. z zespołem Downa. Badanie na zespół Downa w ciąży to istotny element opieki prenatalnej, który może dostarczyć cennych informacji o zdrowiu dziecka.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin