Test Sanco
Obecnie badania prenatalne odgrywają istotną rolę i są bardzo ważne dla przyszłych rodziców. Dzięki nim można już we wczesnym etapie rozpoznać wady wrodzone, a następnie wdrożyć szybko leczenie, jeśli jest ono w ogóle możliwe. Przykładowym badaniem jest test Sanco. Warto wiedzieć na czym ono dokładniej polega i kiedy jest wskazane do przeprowadzenia.
Czym jest test SANCO?
Kto najcześciej wykonuje test SANCO?
Co zawiera cena testu SANCO?
Jakie są opinie o teście SANCO?
Czym jest test SANCO?
Test Sanco jest całogenomowym i nieinwazyjnym testem prenatalnym, za pomocą którego można wykryć wady wrodzone płodu. Pozwala ono na analizę zarówno jakościową, jak i ilościową wolnego płodowego DNA występującego w krwioobiego matki. Na jego podstawie można zatem ocenić ryzyko pojawienia się u płodu wybranych mutacji chromosomowych, w tym zmiany struktury bądź liczby chromosomów. Mogą one bowiem skutkować rozwojem wrodzonych chorób, których przykładem może być zespół Downa, zespół Pataua lub zespół Edwardsa.
Kto najczęściej wykonuje test SANCO?
Test Sanco najczęściej wykonują kobiety w ciąży po 35. roku życia i nie chcą one poddać się inwazyjnym badaniom. To badanie jest wskazane również dla pacjentek, wśród których biochemiczne badania PAPP-A i USG wskazują na podwyższone ryzyko pojawienia się wad genetycznych u płodu. Kolejnym wskazaniem do przeprowadzenia testu SANCO są kobiety, u których stwierdzono przeciwwskazania do zrobienia inwazyjnych badań prenatalnych i mają one wysokie ryzyko poronienia.
Co zawiera cena testu SANCO?
Test SANCO – cena zależy od tego czy jest to podstawowe badanie czy też o rozszerzonym zakresie, czyli SANCO PLUS. Cena poza przeprowadzeniem samego badania obejmuje również konsultację zarówno przed badaniem, jak i poradę genetyczną, kiedy pacjentka uzyska nieprawidłowy wynik.
Jakie są opinie o teście SANCO?
Test SANCO – opinie kobiet, które zdecydowały się na wykonanie tego badania są najczęściej pozytywne. Cenią one sobie szybki czas realizacji testu, który wynosi zaledwie 3-4 dni. Dodatkowo podkreślają one możliwość bezpośredniego kontaktu z laboratorium w celu przeprowadzenia konsultacji.