Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Badanie na zespół Downa w ciąży – kiedy wykonać i jaki test wybrać?

Badanie na zespół Downa w ciąży – kiedy wykonać i jaki test wybrać?

Część kobiet będących w ciąży zastawia się czy jest możliwość, że urodzi dziecko z zespołem Downa. Obecnie na rynku dostępne są badania na zespół Downa w ciąży. Istnieją badania prenatalne, które są nieinwazyjne dla mamy i jej dziecka. W tym artykule przeczytasz, czy zespół Downa jest dziedziczny oraz jakie badanie w ciąży na zespół Downa najlepiej wykonać. Dowiesz się także, od kiedy jest to możliwe.

Od kiedy można wykonać badanie na zespół Downa w ciąży?
Badanie w ciąży na zespół Downa, kiedy jest ryzyko zespołu Downa?
Badanie na zespół Downa w ciąży – jak dziedziczy się zespół Downa?
Czy najlepszym badaniem w ciąży na zespół Downa jest  test NIFTY pro?

Od kiedy można wykonać badanie na zespół Downa w ciąży?

Badanie na zespół Downa w ciąży można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Jednym z takich badań jest test NIFTY pro. To obecnie najszersze prenatalne badanie genetyczne, które wykonuje się z krwi przyszłej mamy. W niej krąży wolne płodowe DNA podlegające analizie. Jest to również jedyny NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego. Testy NIPT są często wybierane przez mamy. To bezpieczeństwo sprawia, że są również często polecane.

Badanie w ciąży na zespół Downa, kiedy jest ryzyko zespołu Downa?

Im bardziej zaawansowany wiek ciąży, tym większe ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa. Dlatego jednym ze wskazań do wykonania badania w ciąży na zespół Downa jest wiek. Ciąża po 35 roku życia, czy ciąża po 40 jest wskazaniem do wykonania testu. Bardzo wysoką czułość dla trisomii 21. ma test NIFTY pro, to ponad 99%. Zadbajmy o spokój w ciąży, wykonując testy prenatalne z krwi.

Badanie na zespół Downa w ciąży – jak dziedziczy się zespół Downa?

Zespół Downa jest chorobą genetyczną, ale nie jest dziedziczony w sposób tradycyjny. Jest wynikiem przypadkowego błędu podczas podziału komórek, co prowadzi do dodatkowego chromosomu 21. Nie można więc przewidzieć czy dziecko odziedziczy zespół na podstawie historii rodzinnej. Oznacza to, że nawet jeżeli w Twojej rodzinie nie było przypadków zespołu Downa, ryzyko jego wystąpienia nadal istnieje.

Czy najlepszym badaniem w ciąży na zespół Downa jest test NIFTY pro?

Test NIFTY pro stał się jednym z najpopularniejszych badań na zespół Downa w ciąży, ale czy jest najlepszy? Jest to test nieinwazyjny, który analizuje wolne DNA płodowe w krwi matki i ma bardzo wysoką czułość i wiarygodność. Nie stwarza ryzyka dla płodu i jest uznawany za bardzo bezpieczny. Warto zdecydować się na wykonanie tego badania prenatalnego, tym bardziej jeżeli jesteś w grupie ryzyka.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin