Gwarantujemy najniższą cenę NIFTY pro w Twoim mieście. Zadzwoń teraz i umów badanie w niższej cenie. Więcej >>x
badanienifty.pl Jaka jest cena badania NIPT?

Jaka jest cena badania NIPT?

Test NIPT opiera się na analizie wolnego płodowego DNA. Jest to materiał genetyczny dziecka, który można wyodrębnić z krwi ciężarnej już po 10 tygodniu ciąży. CffDNA to materiał genetyczny niezbędny do przeprowadzenia badań prenatalnych nieinwazyjnych, które wykazują nawet 99% skuteczności w wykrywaniu chorób genetycznych płodu.

Test NIPT kiedy?
Test NIPT cena – dlaczego testy między sobą różnią się tak bardzo ceną?
NIPT a NIFTY – czy to to samo?
Porównanie testów NIPT – gdzie znaleźć?

Test NIPT kiedy?

Testy NIPT zalecane są dla przyszłych rodziców, którzy chcą poznać stan zdrowia nienarodzonego dziecka (lub dzieci w przypadku ciąży mnogiej). Warto je wykonywać, nawet jeśli nie ma żadnych przesłanek, że dziecko nie rozwija się prawidłowo. Badanie prenatalne nieinwazyjne są jednak w szczególności zalecane, jeśli kobieta znajduje się w grupie ryzyka, np. ma za sobą nawracające poronienia, skończyła 35 rok życia lub urodziła w przeszłości dziecko z wadą genetyczną. Badanie zaleca się także wówczas, kiedy przypadki chorób genetycznych występowały w rodzinie matki lub ojca dziecka.

Test NIPT cena – dlaczego testy między sobą różnią się tak bardzo ceną?

Każdy test NIPT jest inny, dlatego też różnią się ich ceny. Test NIPT cena w dużej mierze zależy od zakresu badania – do droższych należy badanie NIFTY, które posiada najszerszy zakres, a w wersji PRO jako jedyne również ubezpieczenie wyniku. Tańsze testy NIPT nie badają próbki w kierunku aż 94 schorzeń genetycznych, niektóre nie nadają się również do wykonania w ciąży bliźniaczej. Z racji tych różnic test NIPT cena nie jest taka sama dla wszystkich badań.

NIPT a NIFTY – czy to to samo?

Test NIPT to skrót od angielskiego non invasive prenatal testing, czyli nieinwazyjne testy prenatalne. Do tego grona należą różne badania – SANCO, NIFTY czy NIFTY PRO. NIPT to więc ogólne określenie wszystkich testów, które opierają się na analizie wolnego płodowego DNA, które pozyskuje się z krwi ciężarnej po 10 tygodniu ciąży.

Porównanie testów NIPT – gdzie znaleźć?

Porównanie testów NIPT można znaleźć w internecie – najlepiej jednak korzystać ze sprawdzonych danych, które udostępniane są przez autoryzowane laboratoria genetyczne. Mają one w swojej ofercie różne testy NIPT, dlatego są w stanie przekazać informacje na temat różnić w tego typu analizach.

Oceń

Mapa

Gdzie wykonać NIFTY pro w testDNA?
Punkty pobrań [CAŁA POLSKA]

Umów wizytę domową
CZĘSTY WYBÓR Pobranie próbki NIFTY pro z dojazdem do domu pacjentki Umów wizytę domową >>

ostrzezenie nifty

Zarezerwuj termin