Cięcia cesarskie Wrocław GDZIE za ILE można wykonać prywatnie Przeskocz do treści
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej PolsceAutoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce
testDNA
Ponad 200 punktów pobrań i wizyty w całej polsce
badanienifty.pl Poród – objawy, jak się przygotować? Jak wyglądają pierwsze godziny po porodzie? Cięcia cesarskie Wrocław – gdzie można wykonać zabieg? Ile kosztuje cięcie cesarskie w prywatnym szpitalu we Wrocławiu?

Cięcia cesarskie Wrocław – gdzie można wykonać zabieg? Ile kosztuje cięcie cesarskie w prywatnym szpitalu we Wrocławiu?

cięcia cesarskie wrocław, cesarskie cięcie wrocław, cięcia cesarskie na życzenie wrocław

Czy w Polsce da się wykonać cięcia cesarskie na życzenie? Wrocław oferuje taką możliwość jeśli posiadasz określone wskazania medyczne, możesz wykonać cesarskie cięcie. We Wrocławiu Medfemina to klinika, w której odbywają się wyłącznie takie porody. Poznaj pakiety cięć cesarskich i skorzystaj ze zniżki 1000 zł.

Zapytaj o pakiet porodów przez cesarskie cięcie tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).

Spis treści:

 1. Cięcia cesarskie Wrocław – jakie są wskazania do wykonania zabiegu?
 2. Cięcia cesarskie prywatnie Wrocław – czy można wykonać zabieg na życzenie?
 3. Cięcia cesarskie „na życzenie” Wrocław – gdzie rodzić?
 4. Cięcie cesarskie Wrocław – cena. Ile kosztuje prywatne cięcie cesarskie we Wrocławiu?
 5. Jak umówić się na cesarskie cięcie?
 6. Kontakt i adres szpitala
 7. Cięcia cesarskie – częste pytania

zniżka na pakiet cięć cesarskich we wrocławiu cennik

Cięcia cesarskie prywatnie Wrocław – jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Gdzie wykonywane są cięcia cesarskie? We Wrocławiu Szpital Medfemina oferuje taką możliwość, jeśli pacjentka spełnia określone wymagania medyczne. Cesarskie cięcie wykonuje się m. in. gdy istnieją następujące wskazania:

 • poza położnicze (psychiatryczne, neurologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, hematologiczne, kardiologiczne, inne)
 • nieprawidłowe położenie i ułożenie płodu, duża masa płodu,
 • ciąża po in vitro,
 • zagrażające niedotlenienie płodu,
 • niewspółmierność matczyno – płodowa,
 • stan po uprzednim cięciu cesarskim i inne.

Decyzję o wykonaniu cięcia cesarskiego podejmuje lekarz w czasie wizyty kwalifikacyjnej około 35 tygodnia ciąży.

Cięcia cesarskie Wrocław – czy można wykonać zabieg na życzenie?

Czy można wykonać cięcia cesarskie „na życzenie”? We Wrocławiu Medfemina wykona taki zabieg, jeśli poród naturalny jest niemożliwy lub urodzenie dziecka drogami rodnymi stanowi zagrożenie dla życia jego samego (lub jego matki).

Cesarskie cięcie na życzenie jest możliwe także wtedy, gdy u pacjentki zdiagnozowano tokofobię, czyli paniczny lęk przed porodem naturalnym. Tokofobia objawi się poprzez epizody paniki, poczucie wyobcowania i niezrozumienia, nasilające się stany lękowe oraz koszmary senne związane z porodem. Stan ten może wpłynąć niekorzystnie na przebieg akcji porodowej, dlatego też jest jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia na życzenie. Zaświadczenie o tokofobii wydaje lekarz psychiatra, a decyzję o wykonaniu cięcia cesarskiego podejmuje lekarz.

Cięcia cesarskie na życzenie Wrocław – gdzie rodzić?

Gdzie wykonywane są cesarskie cięcia? We Wrocławiu Medfemina to bardzo dobry szpital ginekologiczno-położniczy, w którym odbywają się wyłącznie porody prywatne. Placówka przestrzega restrykcyjnych procedur zgodnych z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, są one wzorowane na najlepszych standardach obowiązujących w USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Zostały one opracowane na podstawie wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Poród w prywatnej klinice Medfemina wyróżnia najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz komfortu. Na wyposażeniu szpitala ginekologiczno-położniczego znajduje się wysokiej jakości sprzęt do monitorowanie akcji serca dziecka podczas cięcia cesarskiego. Prywatny szpital dysponuje także przenośnymi materacami do naświetlania domowego, są one wykorzystywane do leczenia żółtaczki poporodowej.

Szpital Medfemina zapewnia ciężarnym luksusowe dwuosobowe sale (a na czas pandemii COVID-19 jednoosobowe) z pełnym wyposażeniem i licznymi dodatkowymi udogodnieniami. Przyszłe mamy mogą liczyć na doskonałą opiekę, klimatyzację, Wi-Fi, dostęp do najważniejszych artykułów higienicznych, a także pyszne posiłki przygotowywane z menu opracowanego przez dietetyka.

Cięcie cesarskie Wrocław – cena. Ile kosztuje prywatne cięcie cesarskie we Wrocławiu w Szpitalu Medfemina?

Cena prywatnego cięcia cesarskiego we Wrocławiu w Szpitalu Medfemina zależy od wybranego pakietu. Ceny pakietów porodów przez cesarskie cięcie zaczynają się od 13 900 zł (cena ze zniżką na hasło testDNA – więcej informacji w cenniku). Pobierz cennik prywatnych cięć cesarskich we Wrocławiu w Szpitalu Medfemina TUTAJ lub klikając w poniższy baner.

zniżka na pakiet cięć cesarskich we wrocławiu cennik

Wrocław: poród cięcie cesarskie promocja

Skorzystaj ze zniżki 1000 zł na poród przez cięcie cesarskie w Szpitalu Medfemina we Wrocławiu. Podaj hasło „testDNA” aby skorzystać ze zniżki (dotyczy pacjentek nieprowadzących ciąży w Medfeminie). Więcej informacji w cenniku [PDF]

Jak umówić się na cesarskie cięcie?

Przed przyjęciem do szpitala umawiana jest wizyta kwalifikacyjna w 35 tygodniu ciąży. W czasie wizyty lekarz ocenia wskazania do cięcia cesarskiego i ustala termin porodu. Skontaktuj się z nami aby umówić wizytę.

Kontakt i adres szpitala

Adres: Szpital Medfeminaul. Borowska 262, 50-558 Wrocław

 Zapytaj o pakiet porodów przez cesarskie cięcie tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).

Napisz na bezpłatnym czacie na naszej stronie.

Cięcia cesarskie – częste pytania

Cięcia cesarskie Wrocław – na czym polega zabieg?

Na czym polega cięcie cesarskie? Cesarskie cięcie wykonuje się w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub podpajęczynówkowo, około 38. tygodnia ciąży, najczęściej jest ono planowane. Zabieg polega na nacięciu powłok brzusznych i macicy w celu wyjęcia dziecka, po wykonanym cesarskim cięciu konieczne jest zszycie powłok brzusznych.

Cesarskie cięcie to dość poważny zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub podpajęczynówkowym (lek podaje się przez cewnik).

Jak przebiega cesarskie cięcie? Kobieta zgłasza się do szpitala w dniu poprzedzającym datę zabiegu, większość szpitali pozwala na to, aby podczas zabiegu towarzyszył jej bliski (partner lub ktoś z rodziny). Aby można było wyjąć dziecko, konieczne jest nacięcie powłok brzusznych i macicy ciężarnej. Wcześniej jednak ciężarna musi być na czczo oraz dokładnie umyć i ogolić podbrzusze w miejscu planowanego nacięcia. Po wykonaniu planowanego cięcia cesarskiego kobieta może przytulić swoje dziecko, nakarmić je piersią, a także dać tacie do potrzymania. Czeka ją jeszcze najdłuższy etap operacji, czyli zszycie powłok brzusznych po zabiegu.

Planowane cięcie cesarskie

Wskazania do wykonania planowanego cięcia cesarskiego można podzielić na położnicze i pozapołożnicze. Do wskazań położniczych należą:

 • ciężki stan przedrzucawkowy;
 • duże zagrożenie zdrowia lub życia matki/dziecka podczas porodu drogą naturalną;
 • dystocja szyjkowa (nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy);
 • nieprawidłowe położenie płodu przy trwającej czynności skurczowej;
 • nieprawidłowe ułożenie się główki dziecka;
 • podejrzenie krwotoku wewnętrznego;
 • przedwczesne odklejenie łożyska;
 • wypadnięcie pępowiny.

Wskazania do wykonania planowanego cesarskiego cięcia pozapołożnicze to:

 • choroby płuc, w których przebiegu może dojść do ograniczenia pojemności życiowej;
 • odwarstwienie siatkówki;
 • patologie kręgosłupa, które uniemożliwiałyby poród drogami natury;
 • patologie położnicze w obrębie miednicy;
 • zaawansowane retinopatie;
 • zaburzenia neurologiczne;
 • zaburzenia psychiatryczne (jeśli u pacjentki zdiagnozowano tokofobię, można u niej wykonać cesarskie cięcie na życzenie);
 • zdiagnozowanie u ciężarnej choroby sercowo-naczyniowej.

Cięcie cesarskie a tokofobia

Cesarskie cięcie „na życzenie” można wykonać, gdy u pacjentki zostanie zdiagnozowana tokofobia, czyli patologiczny strach przed ciążą i porodem. Tego typu zaburzenie może wystąpić u kobiety, która:

 • będzie po raz pierwszy rodzić;
 • ma niedojrzałą osobowość;
 • ma traumę po poprzednim porodzie;
 • nie planowała ciąży;
 • w poprzedniej ciąży borykała się z depresją poporodową.

Po uzyskaniu odpowiedniego zaświadczenia od lekarza psychiatry kobieta może się ubiegać o cesarskie cięcie „na życzenie”. Zabieg wiąże się z kosztami – cena w prywatnej klinice może wynieść kilkanaście tysięcy złotych.

Leczenie kobiety z tokofobią powinno być prowadzone przez położnika i położną, a także psychologa oraz lekarza psychiatrę. Zadaniem specjalistów jest uspokojenie kobiety i przekonanie jej, aby w pierwszej kolejności spróbować urodzić dziecko naturalnie. Wiele kobiet z tokofobią objętych prawidłową opieką przekonuje się do tego rozwiązania, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia powikłań po planowanym cięciu cesarskim.

Zapytaj o pakiet porodów przez cesarskie cięcie tel. (71) 333 00 03. Odbierz zniżkę 1000 zł na hasło testDNA! (Nie dotyczy Pacjentek, które prowadzą ciążę w Medfeminie oraz Pacjentek, które już są po wizycie kwalifikacyjnej do cięcia cesarskiego).

prywatny poród wrocław

Powiązane: prywatny poród Wrocław, test nifty pro Wrocław


Źródła:
1. https://www.mp.pl/pacjent/zakrzepica/wszystkoozakrzepicy/zatorowoscplucna/104653,zatorowosc-plucna
2. https://pulsmedycyny.pl/cesarskie-ciecie-nie-jest-procedura-obojetna-ani-dla-matki-ani-dla-dziecka-1114719


NIFTY pro

x
Opinie klientów
4.94 / 5.00 157 opinii
Poznaj opinie naszych Pacjentek
x
Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazTel. 533 090 626