❤❤❤ Test NIFTY Stalowa Wola - najszybsze terminy 📆 | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test NIFTY pro Stalowa Wola – prosty, bezpieczny, szybki!

Najczęściej wybierane nieinwazyjne badanie prenatalne
– ponad 3 000 000 testów wykonanych na całym świecie.

Test NIFTY pro jest na dzień dzisiejszy najszerszym nieinwazyjnym testem prenatalnym dostępnym w Polsce. Oprócz podstawowego zakresu chorób, jakie znajdziemy w każdym tego typu badaniu, czyli zespołu Downa, Edwardsa i Patau, test NIFTY pro obejmuje również 88 rzadszych zaburzeń genetycznych.

Zakres testu NIFTY pro obejmuje:

  • 6 trisomii: 21 – zespół Downa., 18 – zespół Edwardsa., 13 – zespół Patau oraz trisomie 9., 16. i 22. chromosomu
  • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje – mogłoby się wydawać, że są rzadkie, tymczasem tego typu nieprawidłowości u dzieci matek przed 40. rokiem życia występują nawet częściej niż Zespół Downa
  • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci – zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY

WAŻNE: Test NIFTY pro to jedyny nieinwazyjny test prenatalny ze specjalnym ubezpieczeniem w pakiecie. Kobieta otrzymuje go na wypadek wyniku fałszywie negatywnego (wynik badania nie wskazuje choroby, a dziecko mimo to rodzi się z którąś z badanych chorób). Gdyby taka sytuacja miała miejsce, pacjentka otrzymuje odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walut). Ubezpieczenie to nie jest dodatkowo płatne. 

Test NIFTY pro Stalowa Wola – autoryzowane punkty pobrań:

Autoryzowany punkt NIFTY pro Stalowa Wola
ul. Okulickiego 36
37–450 Stalowa Wola
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek: 9:00-16:00. Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt od poniedziałku do niedzieli od godziny 8.00 do 21.00.
.Punkt pobrań obsługuje miasta: Stalowa Wola, Nisko, Nowa Dęba, Sandomierz.

Test NIFTY pro Stalowa Wola – jak się przygotować do badania?

Test NIFTY pro należy do badań całkowicie bezpiecznych i nieinwazyjnych. Choć badanie  jest dostępne od 10 tygodnia ciąży, to sam termin można ustalić szybciej. Próbkę do badania, tak samo jak do zwykłej morfologii, stanowi krew z żyły odłokciowej. Na badanie nie trzeba zgłaszać się na czczo.

Zalety testu NIFTY pro:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta uwzględnia: analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych tzn. amniopunkcji. W cenie testu NIFTY pro jest również ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Pacjentka otrzymuje wówczas odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walut). Badanie można opłacić w ratach. Więcej…  

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii, rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Niemniej jednak test NIFTY jest najczulszym i najbardziej pewnym przesiewowym badaniem prenatalnym. Wiele pacjentek decyduje się więc na test NIFTY w sytuacji, gdy wynik testu PAPP-A jest nieprawidłowy.

Ile się czeka na wynik badania?

Na wynik testu czeka się 10 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:


Skip to content
Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz