❤❤❤ Test NIFTY pro Opole - najszybsze terminy 📆 | Badanie NIFTY Pro
Zapytaj o badanie:
Pon-pt. 7.00-22.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test NIFTY Opole –

Najczęściej wybierany nieinwazyjny test prenetalny
– ponad 3 000 000 testów wykonanych na całym świecie.

Test NIFTY pro jest obecnie najszerszym nieinwazyjnym badaniem prenatalnym dostępnym w Polsce. Wykrywa nie tylko najczęstsze choroby genetyczne u dziecka, takie jak zespół Downa, Edwardsa czy Patau (tego typu choroby wykrywają wszystkie testy NIPT), ale też 88 innych chorób, które jak się okazuje są nawet częstsze u dzieci matek przed 40. rokiem życia niż zespół Downa.

Co dokładnie wykrywa test NIFTY pro:

  • 6 trisomii: 21 – zespół Downa., 18 – zespół Edwardsa., 13 – zespół Patau oraz trisomie 9., 16. i 22. chromosomu
  • 84 mikrodelecje / mikroduplikacje – pomimo tego, że określa się je jako rzadkie, to w rzeczywistości u dzieci matek przed 40. rokiem życia występują częściej niż zespół Downa
  • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci – zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY

WAŻNE: Badanie NIFTY pro to jedyny nieinwazyjny test prenatalny, w którym pacjentka jest ubezpieczona na wypadek uzyskania wyniku fałszywie negatywnego (wynik testu nie wskazuje choroby, a dziecko mimo to rodzi się z którąś z badanych chorób). Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, otrzyma ona odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walut). Ubezpieczenie jest bezpłatne.

Test NIFTY pro Opole – wykonaj go w autoryzowanym punkcie pobrań:

Autoryzowany punkt NIFTY pro Opole:
ul. Kościuszki 2
45–018 Opole
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – piątek: 9:00-16:00. Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt od poniedziałku do niedzieli od godziny 8.00 do 21.00.
.Punkt pobrań obsługuje miasta: Opole, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Olesno.

Test NIFTY pro Opole – jak się przygotować do badania?

Test NIFTY pro jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Wykonasz go od 10 tygodnia ciąży, choć już wcześniej możesz ustalić dla siebie termin badania. Samo pobranie próbki do testu NIFTY pro przypomina zwykłą morfologię. Do badania nie trzeba być na czczo.

Zalety testu NIFTY pro:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje test NIFTY?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych, tzn. amniopunkcji. W cenie testu NIFTY pro jest również ubezpieczenie na wypadek uzyskania wyniku fałszywie negatywnego. W tej sytuacji pacjentka otrzymuje odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł (w zależności od kursu walut). Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…  

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii, rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy. Niemniej jednak test NIFTY jest najczulszym i najbardziej pewnym przesiewowym badaniem prenatalnym. Wiele pacjentek decyduje się więc na test NIFTY w sytuacji, gdy wynik testu PAPP-A jest nieprawidłowy.

Ile się czeka na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 10 dni roboczych.

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:


Zarezerwuj termin
Zadzwoń teraz